Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 241

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 242

WOLONTARIAT I STAŻE – INSPIRUJĄCE HISTORIE

JANINE

Hej!

Jestem Janine z Niemiec. Zeszły rok spędziłam w trzech różnych polskich miastach: Wrocławiu, Lublinie i  Warszawie. Na co dzień studiuję Niemiecki dla obcokrajowców oraz interdyscyplinarne studia polonoznawcze w Halle. Dlaczego wybrałam właśnie to? W moim mieście znajomość języka polskiego jest pożyteczna: mieszka tam dużo Polaków, do granicy nie jest daleko, więc krótki urlop w Polsce jest zawsze możliwe. Uwielbiam się uczyć języków i taki kompleksowy kurs polskiego był dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

We wrześniu miałam możliwość odbywania stażu w Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Chciałam dowiedzieć się więcej o życiu migrantów w Polsce, więc praktyka w środowiska międzynarodowym była idealną okolicznością. Wśród współpracowników i na wydarzeniach: w Centrum Wielokulturowym można spotkać ludzi z całego świata.

Poza tym przyglądałam się jak pracuje organizacja pozarządowa w Polsce podczas różnorodnych zadań: kiedy pracowałam na recepcji, w biurze albo na wydarzeniach. Ale, co najciekawsze: moimi głównymi zadaniami było: prowadzenie międzynarodowych warsztatów po niemiecku, angielsku i po polsku. Byłam odpowiedzialna za wszystko: od pomysłu, przez reklamę, przygotowywanie Sali po prowadzenie zajęć. Oczywiście nie wszystko był od razu perfekcyjne, ale dużo nauczyłam się dzięki przez feedbackowi od moich kolegów i teraz mogę zdecydowanie powiedzieć, że podwyższyłam moje kwalifikacje.

Jestem szczęśliwa, że mogłam spotkać takich ludzi i na pewno wrócę – do Polski i do Centrum Wielokulturowego.

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do pracowników Centrum.

pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)