[vc_row][vc_column][mk_fancy_title tag_name=”h1″ color=”#433d60″ size=”31″ font_weight=”300″ txt_transform=”uppercase” letter_spacing=”2″ font_family=”none”]WOLONTARIAT I STAŻE – INSPIRUJĄCE HISTORIE[/mk_fancy_title][vc_column_text]JANINE

Hej!

Jestem Janine z Niemiec. Zeszły rok spędziłam w trzech różnych polskich miastach: Wrocławiu, Lublinie i  Warszawie. Na co dzień studiuję Niemiecki dla obcokrajowców oraz interdyscyplinarne studia polonoznawcze w Halle. Dlaczego wybrałam właśnie to? W moim mieście znajomość języka polskiego jest pożyteczna: mieszka tam dużo Polaków, do granicy nie jest daleko, więc krótki urlop w Polsce jest zawsze możliwe. Uwielbiam się uczyć języków i taki kompleksowy kurs polskiego był dla mnie prawdziwym wyzwaniem.

We wrześniu miałam możliwość odbywania stażu w Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Chciałam dowiedzieć się więcej o życiu migrantów w Polsce, więc praktyka w środowiska międzynarodowym była idealną okolicznością. Wśród współpracowników i na wydarzeniach: w Centrum Wielokulturowym można spotkać ludzi z całego świata.

Poza tym przyglądałam się jak pracuje organizacja pozarządowa w Polsce podczas różnorodnych zadań: kiedy pracowałam na recepcji, w biurze albo na wydarzeniach. Ale, co najciekawsze: moimi głównymi zadaniami było: prowadzenie międzynarodowych warsztatów po niemiecku, angielsku i po polsku. Byłam odpowiedzialna za wszystko: od pomysłu, przez reklamę, przygotowywanie Sali po prowadzenie zajęć. Oczywiście nie wszystko był od razu perfekcyjne, ale dużo nauczyłam się dzięki przez feedbackowi od moich kolegów i teraz mogę zdecydowanie powiedzieć, że podwyższyłam moje kwalifikacje.

Jestem szczęśliwa, że mogłam spotkać takich ludzi i na pewno wrócę – do Polski i do Centrum Wielokulturowego.[/vc_column_text][mk_divider style=”thin_solid” divider_width=”custom_width” custom_width=”34″ align=”left” thin_single_color=”#d7df21″ thickness=”4″ margin_top=”0″][/vc_column][/vc_row][vc_row fullwidth=”true” fullwidth_content=”false” css=”.vc_custom_1448620054051{background-color: #ffc453 !important;}”][vc_column width=”5/6″][mk_fancy_title color=”#433d60″ size=”23″ font_weight=”400″ margin_top=”35″ font_family=”Open+Sans” font_type=”google”]Masz pytania? Napisz lub zadzwoń do pracowników Centrum.[/mk_fancy_title][/vc_column][vc_column width=”1/6″][mk_padding_divider size=”25″ visibility=”hidden-sm”][mk_button dimension=”flat” size=”large” url=”https://centrumwielokulturowe.waw.pl/?page_id=145″ align=”right” margin_bottom=”0″ bg_color=”#433d60″ btn_hover_bg=”#ffffff” btn_hover_txt_color=”#433d60″]KONTAKT[/mk_button][mk_padding_divider size=”30″ visibility=”visible-sm”][/vc_column][/vc_row]