Rozpoczynamy rekrutację na kursy języka polskiego dla początkujących! Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Warszawy na kolejną edycją nieodpłatnych kursów online dla dorosłych. Kurs będzie trwał 3 miesiące od stycznia do marca 2021 i obejmie 12 cotygodniowych spotkań po 90 minut w grupach 15-osobowych.  Lekcje będą prowadzone po rosyjsku lub po angielsku. Nie czekaj, wypełnij zgłoszenie!

FORMULARZ

Мы начинаем набор на курсы польского языка для начинающих! Приглашаем жителей Варшавы на очередной выпуск бесплатных онлайн-курсов для взрослых.
Курс продлится 3 месяца с января по март 2021 года и будет включать 12 еженедельных встреч по 90 минут в группах по 15 человек. Уроки будут проводиться на русском или английском языках. Не ждите, заполняйте заявку!

заполните форму

Recruitment for online Polish courses for beginners living in Warsaw is now open. The Warsaw Multicultural Centre conducts courses in 3-month cycles of 12 weekly 90-minute online meetings free of charge in 15-person groups. This edition will start in January and last through March 2021. If you would like to get the basics of how to get by in Polish just fill out the form.

FORM

*****

Realizujemy 2 kursy dla osób zaawansowanych realizowane dzięki wsparciu finansowemu SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych). Jest to druga edycja kursów języka polskiego z SHOM.

Język, kultura, pasja – kurs polskiego dla Białorusinek.
Na kursie rozmawiamy o współczesnej kulturze i realiach Polski. Mówimy o nowych inwestycjach, o drogach w góry i nad morze, o sposobach na wypoczynek i szlakach turystycznych, o kinie Wajdy i gwieździe Cybulskiego, o teatrze Jandy, o Masłowskiej, Tokarczuk i o „Kocie w pustym mieszkaniu”. Z uwagi na jednorodną grupę (same Białorusinki) szukamy podobieństw i różnic w kulturach białoruskiej i polskiej, czym się różnią Święta Bożego Narodzenia i co podajemy na stół w obu krajach. Słuchamy piosenek rockowych polskich, tłumaczymy Kaczmarskiego i tworzymy własne limeryki na aktualne tematy.

Polska jest kobietą z pasją vol.2 – druga edycja kursu.
Podczas 12 cotygodniowych 90-minutowych spotkań grupowych z językiem polskim on-line poznamy definicję słowa pasja i jej różne oblicza. Będziemy pracować z polskimi piosenkami, poezją, wybranymi dziełami sztuki, filmem, muzyką.programami i platformami online, których autorkami i bohaterkami są polskie kobiety. Każde spotkanie będzie poświęcone innej dziedzinie życia. Celem kursu jest przybliżenie polskiej kultury kobietom, dla których Polska staje się nowym domem. Kurs jest przeznaczony dla osób znających język polski w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.

Ułatwienia dostępu
pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)