Centrum Wielokulturowe to miejsce aktywności lokalnej, drugi dom dla migrantów i lokalnej społeczności, w którym każdy znajdzie odpowiednią dla siebie ofertę edukacyjną, kulturalną, doradczo-informacyjną czy hobbystyczną. Istniejemy po to, aby wspierać integrację międzykulturową i obywatelską osób mieszkających w Warszawie.

CENTRUM to przyjazna przestrzeń do wymiany pomysłów, poglądów , poznawania siebie i swojej kultury, realizacji pomysłów, pasji i wzbogacania siebie o wartości wielokulturowe. Każdy może bezpłatnie skorzystać z naszych sal, a także wziąć udział w debatach i konferencjach, oglądać ciekawe wystawy, projekcje filmów, uczyć się bezpłatnie języka polskiego, zasięgnąć porady prawnika czy doradcy zawodowego i zaplanować swoja zawodową przyszłość.

CENTRUM WIELOKULTUROWE jest projektem, współfinansowanym przez Urząd m. st. Warszawy. Koncepcja Warszawskiego Centrum Wielokulturowego (WCW) została opracowana podczas prac nad Programem Rozwoju Kultury do 2020 roku. Centrum planowano jako siedzibę dla warszawskich organizacji zrzeszających cudzoziemców i działających na rzecz migrantów i wielokulturowości. Pilotaż Warszawskiego Centrum Wielokulturowego był czteroletnim projektem Fundacji Inna Przestrzeń. W tym czasie powstała inicjatywa i powołano Fundację na rzecz Centrum Wielokulturowego, która prowadziła Centrum w latach 2014- 2017.

Obecnie (od początku 2025 roku) gospodarzami Centrum Wielokulturowego są Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Fundacja dla Wolności, Stowarzyszenie MOVA, Codę Your Path oraz Stowarzyszenie Mudita.

Zadzwoń: 22 648 11 11
Napisz: centrum@cww.waw.pl
Odwiedź nas osobiście: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 -20:00 oraz w sobotę od 10.00 do 16.00. ul. Jagiellońska 54 (wejście od Placu Hallera), Warszawa.

Niniejszym, jako Fundacja Polskie Forum Migracyjne, deklarujemy, iż nasza organizacja przyjmuje i stosuje przyjęte przez m.st. Warszawa zasady równego traktowania, ma świadomość odpowiedzialności prawnej za nieprzestrzeganie przepisów zakazujących dyskryminacji i prowadzi działalność wolną od dyskryminacji, w szczególności ze względu na takie cechy jak płeć,  rasa (kolor skóry), pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną, mogące stanowić podstawę nierównego traktowania, a niemające realnego uzasadnienia z punktu widzenia prowadzonej przez nas działalności.

Centrum prowadzili w latach 2017-2022: Stowarzyszenie Pro Humanum, Fundacja dla Somalii, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza oraz ARMENIAN FOUNDATION.
W latach 2022-2024: Stowarzyszenie Pro Humanum, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty, Fundacja Centrum Integracji i Edukacji Pozytywnej „Nastawieni na Rozwój”,  ARMENIAN FOUNDATION.