LEKCJE WIELOKULTUROWE

Oferta warsztatów prowadzonych przez tzw. Żywe Książki, skierowana jest do placówek oświatowych i kulturalno-oświatowych, domów środowiskowych i innych zainteresowanych podmiotów.

Warsztaty trwają 45 – 60 minut i są dostosowane do wieku uczestników.  Zapraszamy!

W naszej ofercie znajdują się obecnie warsztaty:

„Jesteśmy różni, a tacy podobni”  warsztaty na temat Afryki

Jej kultury tradycyjnej, ale także współczesnej: jak np. muzyka popularna. Te warsztaty to także prywatna historia trudnej drogi do Polski Elmiego.

Optymizm i radość naszego prowadzącego w połączeniu z naturalną ciekawością świata dzieci stanowią istną mieszankę wybuchową pozytywnego uśmiechu!

„Napisz to od prawej do lewej! – warsztaty języka arabskiego”

To zajęcia prowadzone przez Tunezyjczyka, Samira, który przybliża uczestnikom język arabski, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Po krótkiej prezentacji na temat podstaw języka arabskiego, uczy on uczestników mówić proste zwroty po arabsku oraz pisać najpierw pojedyncze arabskie litery, a potem całe słowa, np. imiona. Samir czujnie pilnuje, by każdy pisał od prawej do lewej, a nie jest to taka prosta sprawa! Na naukę arabskiego zapraszamy dzieci powyżej 10 roku życia.

 

Zapraszamy  do udziału w warsztatach, pozwalającymi na przestrzeni roku szkolnego oswoić wielokulturowość.

Kontakt: edukacja@cww.waw.pl

Tel. +48 515 566 226

Nasi edukatorzy:

Samir z wykształcenia jest historykiem i grafikiem komputerowym. Odkąd przyjechał do Polski z Tunezji w 2010 roku, rozpoczęła się jego przygoda z wielokulturowością. Pracował w różnych organizacjach skupiających imigrantów i działających na ich rzecz. Jest współtwórcą organizacji Jasmin – Stowarzyszenia Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej, której działania skupia się na organizacji różnych międzykulturowych wydarzeń edukacyjno-kulturalnych.

Elmi pochodzi z Somalii, z wykształcenia jest weterynarzem, absolwentem Uniwersytetu w Mogadiszu (Gaheyr – to po somalijsku uniwersytet). Dwa lata pracował jako weterynarz w Somalii. Po emigracji do Polski zaczął działać w trzecim sektorze: obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Somalijskiego w Rzeczypospolitej Polskiej. Bliskiej jest mu promowanie wspólnoty somalijskiej w Polsce, somalijskiej kultury, języka kraju, literatury.

 

 

Ułatwienia dostępu

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)