Wyzwanie naszych czasów. Jak działać przeciwko katastrofie?

Czy boisz się świata kryzysu klimatycznego? Wiesz, że będziemy mieć problemy, jeśli nie podejmiemy działań?
W Polsce zmieniła się władza, ale wielkie koncerny wciąż importują, wydobywają i spalają węgiel i gaz i nie mają zamiaru przestawać. Cały czas zmierzamy do katastrofy.

Rząd musi natychmiast zaprzestać inwestycji w kolejne zbędne rury i gazoporty, bo rozwój gazu to zbrodnia. Katastrofa klimatyczna dzieje się teraz. Bez radykalnej zmiany tego jak funkcjonujemy, jutro obudzimy się z szalejącym pożarem nie w Grecji, nie na Hawajach, tylko za naszymi oknami.

Kolektyw Bombelki to grupa młodych osób, które zajmują się walką z gazem kopalnym w Polsce. Walczymy o życie jako takie. O wolność od przemocy i konfliktów o jedzenie. O wolność do życia w bezpiecznym świecie. Dla siebie i kolejnych 10 000 pokoleń.

Przyjdź na nasz warsztat 6 października! Opowiemy o naszych działaniach wobec kryzysu klimatycznego, o tym, jak trudnym przeciwnikiem jest gaz, a także o tym, dlaczego gaz jest największym problemem w walce o klimat. Opowiemy też, jak możemy działać razem wobec katastrofy i przeciwko systemowi, który ją wywołał. Dołącz do nas!

Warsztat składa się z dwóch spotkań, które odbędą się w odstępie tygodnia. Pierwsze z nich będzie miało formę wykładowo-dyskusyjną. Osoby prowadzące opowiedzą o kryzysie klimatycznym oraz możliwościach działania, aby z nim walczyć, a później osoby uczestniczące będą w mniejszych grupach dyskutować i dzielić się przemyśleniami o tym, co usłyszały. Drugie będzie miało formę bardziej interaktywną – przede wszystkim ruchową. Będziemy pokazywać uczestniczącym konkretne sposoby, w jakie mogą się włączyć w działanie dla klimatu z nami.

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zamów newsletter Centrum.

Data

paź 30 2023

Czas

17:00 - 18:30

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Kolektyw bombelki
Skip to content