Wystawa prac młodych artystów z Beninu tworzących w technice Avovi Art.

AVOVi ART – to technika plastyczna, w której powstają niezwykłe, tworzone przez dzieci z Beninu, dzieła. Nawiązują do benińskiej tradycji, w której kolorowe tkaniny pełnią szczególną rolę. Towarzyszą ludziom na każdym etapie życia.
Avovi Art jest techniką plastyczną, która wykorzystuje drukowane tkaniny (zwane pagne) popularne w Afryce, zwłaszcza w Afryce Zachodniej. Wykorzystując wzory nadrukowane na tkaninach wycinane są motywy, które następnie są przyklejane na papier lub płótno malarskie. Fragmenty tkanin tworzą obraz, który następnie jest uzupełniany o malowane farbami elementy. Ważne jest to, że wykorzystywane materiały (tkaniny) są resztkami krawieckimi (pozostałościami po pracy krawców, którzy wcześniej szyli z nich ubrania). Tworzone są również kompozycje składające się z niewielkich fragmentów tkanin. Przyklejane są na używane kartony i opakowania, elementy wyplatane, takie jak koszyki czy drobne przedmioty z drewna.
W dniach 24 – 30 warześnia w Centrum Wileokulturowym w Warszawie będzie miała miejsce wystawa dzieł benińskich dzieci, które wspiera Fundacja Edu Afryka.

Zapraszamy też na WYDARZENIE NA FB

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Centrum.

Data

wrz 26 2022 - wrz 30 2022

Czas

09:00 - 20:00

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe i Edu Afryka
Skip to content