Wystawa młodych artystów ukraińskich „Sztuczna śpiączka”

Celem wystawy „Sztuczna Śpiączka” jest pokazanie odczuć osób podczas śpiączki psychicznej i wychodzenie z niej. Wystawa ukazuje doświadczenia białoruskiej młodzieży twórczej, opowiada niebanalną historię życia i refleksje nad rewolucją, której doświadcza Białoruś.
Studenci o sobie:
„W grudniu 2020 roku my, studenci trzech konkurencyjnych ze sobą uczelni (Białoruski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki, Białoruska Państwowa Akademia Sztuk Pięknych i Białoruska Państwowa Akademia Muzyki), zjednoczyliśmy się, żeby razem walczyć o wolność i demokrację. Zobaczyliśmy, że możemy wyrażać nasze obywatelską postawę poprzez sztukę. Dlaczego? Bo w tym jesteśmy dobrzy! Chcieliśmy wspólnie rozwijać kulturę białoruską bez opresyjnej cenzury politycznej. Jednak sytuacja w Białorusi szybko się zmieniała, a wraz z nią zmieniało się nasze życie. Znaleźliśmy się pod presją ponieważ mieliśmy «czynne stanowisko», wielu z nas wyrzucono z uczelni, niektórzy musieli uciec z kraju.
Mimo tych wszystkich trudności Studenckie Stowarzyszenie Artystyczne (SOI) nie rozpadło się, tylko a jedynie zintensyfikowało swoją grę. Znajdując się w różnych okolicznościach życiowych i w różnych krajach, zyskaliśmy szerszą perspektywę. Postanowiliśmy skupić nasze działania wokół trudności związanych z rozwijaniem twórczego i zawodowego potencjału białoruskich studentów, młodzieży.
W ten sposób SOI przekształciła się z ruchu protestacyjnego studentów sztuki w platformę pomocy młodym kreatywnym Białorusinom, którzy chcą tworzyć sztukę w Nowej Białorusi i za granicą.”
Projekt realizowany jest w ramach procedury mini-grantów przyznanych
przez Centrum Wielokulturowe i finansowany z budżetu m.st. Warszawy

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter Centrum.

Data

paź 25 2021 - lis 13 2021

Czas

Cały dzień

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content