Warsztaty taneczne – taniec brzucha/belly dance/ taniec orientalny – zajęcia dla kobiet.

Tańce orientalne uczą nasze ciało pracy z prawie wszystkimi grupami mięśni, które często nie są zaangażowane w życie codzienne, ale mimo to wymagają treningu. Ponadto dla tych, którzy prowadzą głównie siedzący tryb życia, a w naszych czasach cierpi na to zdecydowana większość kobiet, jest to doskonała aktywność fizyczna. Zdolność do sprawnego i przyjemnego poruszania się. Taniec rozwija elastyczność, czyni ruchy kobiety bardziej estetycznymi. Można więc powiedzieć, że w tym przypadku można harmonijnie połączyć fitness i taniec.

Taniec brzucha wpływa na stan psychiczny kobiety. Między innymi dlatego, że w procesie nauki tańca kobieta uczy się również prawidłowego oddychania. Ten taniec podnosi u kobiety poczucie własnej wartości, uczy większej swobody w ruchach, nieskrępowania. Taniec brzucha jest również dobry dla naszego kręgosłupa. Nauka tańca brzucha na samym początku pomaga korygować postawę, rozwijać mięśnie pleców. Zmniejsza to dolegliwości bólowe odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa.
Ponadto takie tańce zapewniają prawidłowe obciążenie nóg, co pozwala uznać je za profilaktykę rozwoju żylaków. Aż 70% kobiet po 30 roku życia boryka się z tym problemem.
Ale taniec brzucha ma największy wpływ na narządy miednicy: układ rozrodczy i pokarmowy. Poprawiają krążenie krwi w tym obszarze, zmniejszając w ten sposób liczbę chorób kobiecych. Tak, a jelita zaczynają działać znacznie lepiej. To z kolei pozytywnie wpływa na ogólny wygląd kobiety.
Jednocześnie podstawowe ruchy tańca są na tyle proste, że zrozumie je nawet początkujący.

Drogie kobiety, zapraszamy na bezpłatne zajęcia z tańca brzucha!

Daj sobie szansę poczuć się jak piękna orientalna piękność!

Zajęcia prowadzi profesjonalna aktorka, modelka i tancerka z Ukrainy Karyna Aliieva-Holub

Projekt finansowany ze środków Armii Zbawienia.

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zamów newsletter Centrum.

Data

sty 17 2023

Czas

18:30 - 19:30

Lokalizacja

sala: Somalia I piętro

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content