Warsztaty Loesje.

Ambasada Królestwa Niderladów i Loesje Polska zapraszają na otwarte dla wszystkich i bezpłatne warsztaty z kreatywnego pisania.
Warsztaty opracowała Loesje International, a spotkania prowadzą przeszkoleni moderatorzy. Przeprowadzają uczestników nie tylko przez kreatywny proces pisania haseł, ale również uwrażliwiają ich na wartości istotne dla Loesje jako organizacji (prawa człowieka, ochrona środowiska, wolność słowa) i inspirują do aktywności społecznej i krytycznego spojrzenia. Efektem warsztatów są plakaty, które można bezpłatnie pobrać.
Hasłem spotkania będzie Europa – z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Warsztaty odbędą się w języku angielskim.
Warsztaty bazują na technikach kreatywnego pisania, które efektywnie pomagają uwolnić się od schematycznego myślenia. Spotkania uczą, jak wykorzystać wieloznaczności języka do wyrażania swoich myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł.
Loesje (czyt. luszje) to międzynarodowa organizacja promująca wolność słowa. Narodziła się w Holandii w 1983 roku. Podstawą działań Loesje jest pisanie krótkich haseł, które zapraszają do konstruktywnej dyskusji, oraz ich rozprzestrzenianie. Minimalizm plakatów Loesje podkreśla tekst i jego przesłanie. Loesje kieruje się ideami takimi jak wolność, równość, niezależność, prawa człowieka, tolerancja, empatia, sprzeciw wobec autorytarnych opinii

Data

maj 14 2024

Czas

17:30 - 19:30

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Ambasada Królestwa Niderlandów
Skip to content