warsztaty kulinarne i słuchowisko z okazji Światowego Dnia Uchodźcy 20 czerwca

Spotkanie ma na celu promowanie kultury osób uchodźczych, dialogu międzykulturowego oraz celebrowanie różnorodność m.st Warszawy, jednocześnie zapewniając unikatowe doświadczenia kulinarne i teatralne.
Podczas tego wyjątkowego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez kucharki z doświadczeniem uchodźczym. Będzie to doskonała okazja, aby zgłębić smaki z różnych zakątków świata, odkryć tradycyjne potrawy i poznać fascynujące historie związane zarówno z jedzeniem, ale również osobami które pomogą je przygotować.
Dodatkowo, podczas wydarzenie odbędzie się słuchowisko “Złota Siekiera” przedstawiane przez osoby z doświadczeniem uchodźczym. Baśń białoruska pt. Złota siekiera zaczerpnięta została z książki pt. Bajki Krajów Uchodźczych wydanej przez UNHCR. W roli Narratora występować będzie Olga Łabędzka – specjalistka międzykulturowa pochodząca z Ukrainy i na co dzień pracująca w Centrum pomagając uchodźcom. Po wysłuchaniu, goście będą mogli wziąć udział w krytycznej dyskusji na temat słuchowiska. Ta część wydarzenia zapewni nie tylko rozrywkę, ale także możliwość podjęcia dialogów międzykulturowych i integracji.
W trakcie wydarzenia będzie możliwość zapoznania się z działalnością Centrum Wielokulturowego, wyjątkowego Miejsca Aktywności Lokalnej na mapie Warszawy. Centrum Wielokulturowe serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu z okazji Światowego Dnia Uchodźcy. Jest to doskonała okazja do wspólnego świętowania różnorodności, promowania zrozumienia oraz okazania wsparcia dla uchodźców. Zapraszamy!
Data: 20 czerwca Godzina: 17:00-19:00 Miejsce: Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)

Data

cze 20 2023

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content