WARSZTATY KREATYWNO-FILMOWE z MAA
WARSZTATY KREATYWNO-FILMOWE z MAA mające na celu powstanie 3 – 4 filmów/rolek do social-mediów na tematy ważne dla młodych (zmapowane już w projekcie), które będą wykorzystane w kampanii promującej udział młodych w wyborach do Parlamentu Europejskiego
opanowanie przez uczestniczki i uczestników umiejętności realizowania rolek do social-mediów
Program warsztatów.
POWITANIE I WPROWADZENIE
Przywitanie, przedstawienie się uczestników i uczestniczek oraz prowadzących z wykorzystaniem różnorodnych przedmiotów .
WPROWADZENIE W TEMATYKĘ MATERIAŁÓW WIDEO W SOCIAL-MEDIACH
Prezentacja podstawowych informacji o treściach wideo w SM – zasadach na jakich funkcjonują, sposobach budowania zasięgów, zasadach na jakich są promowane/ograniczane przez algorytmy.
Rozmowa o pokazanych materiałach, próba uchwycenia i zebrania czynników, które wpłynęły na skuteczność i jakość tych filmów.
JAK TWORZYMY ROLKI DO SM?
Prezentacja podstawowych narzędzi i przykładów tworzenia rolek za ich pomocą. Ten rodzaj inspiracji pomoże wygenerować dalej pomysły na możliwości i sposoby operowania obrazem czy grafiką. Ważnym elementem będzie także rozmowa o licencjach cc i o tym jak wykorzystywać materiały z internetu.
O CZYM BĘDĄ NASZE FILMIKI?
czyli: 30 min gra + 30 min prezentacja każdego z 8 obszarów
Gra integracyjna BINGO. Każdy/a z uczestników i uczestniczek otrzymuje kartę do gry z pytaniami. Zadanie polega na odnalezieniu osoby, która ma na karcie to samo pytanie i wspólne znalezienie na nie odpowiedzi (np. z wykorzystaniem internetu). Celem gry jest odpowiedzenie na wszystkie pytania z karty i tym samym współpraca z każdą z osób w grupie. Pytania będą dotyczyły 8 obszarów, którymi zajmujemy się w projekcie.
Krótka prezentacja każdego z obszarów tematycznych, którymi zajmujemy się w naszych materiałach kampanijnych (do ustalenia kto i jak powinien te tematy zaprezentować):
(fair) energy transition
human (women, LGBTQ+, antidiscrimination) rights
public transport
workers’ rights
migration regulations
fight against disinformation
(free and inclusive) education
cybersecurity
GENEROWANIE PIERWSZYCH POMYSŁÓW
Praca w podzespołach: 2-3 osobowych z generowaniem pomysłów, rozpisanie/rozrysowanie ich na arkuszach papieru.
Prezentacja pomysłów na forum, z dyskusją i uwagami grupy. Wybór najlepszych pomysłów (3 – 4) i dobranie się w zespoły, które będą je realizować.
PRACA NAD NAJLEPSZYMI POMYSŁAMI
Praca w zespołach nad scenariuszami wybranych pomysłów, pod opieką prowadzących. Rozpisanie ich na w formie skryptów/storyboardów, znalezienie referencji, ewentualnych potrzebnych gotowych materiałów (w przypadku remiksów), zdjęcia próbne. Uczestnicy/czki otrzymają materiały ilustracyjne – przydatne do pracy nad koncepcją a potem do montażu – grafiki, wideo, gazety (materiały ilustracyjne będą pochodziły ze stron z darmowymi zasobami, screeny z mediów społecznościowych, wycinki z gazet, fragmenty video, animacje i grafiki wygenerowane przy użyciu AI).
USTALENIE PLANU PRACY NA KOLEJNY DZIEŃ
Zebranie potrzeb wszystkich zespołów, ustalenie kto i gdzie będzie realizować nagrania, czego będzie do nich potrzebować. Ustalenie w oparciu o to planu dla wszystkich zespołów.