Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych poprzez zabawę z dźwiękiem, z książkami
obrazkowymi oraz poprzez wspólne muzykowanie.

Warsztaty pomagają w kreatywnym odkrywaniu przez dzieci świata współczesnej sztuki dźwięku oraz umożliwiają poznanie z bliska
różnorodnego instrumentarium. Opiekunowie dzieci biorą aktywny udział we wszystkich zabawach. Warsztaty są bezpłatne.
Uczestnicy warsztatów poznają profesjonalne instrumenty (klasyczne i elektroniczne), zastanawiają się nad istotą muzyki i szeroko rozumianej improwizacji, a także wspólnie muzykują, poznając świat muzyki współczesnej m.in. poprzez różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe.

Jednym z elementów warsztatów jest układanie własnych, drobnych opowiadań na podstawie wybranych przez nas książek obrazkowych. Opowiadania te są następnie ilustrowane dźwiękowo przez muzyków. Jest to jeden ze sposobów na poznanie i „zaprzyjaźnienie się” ze światem współczesnej sztuki obrazu i dźwięku.
Podczas warsztatów w formule rodzinnej dzieciom towarzyszą ich rodzice i opiekunowie, dzięki czemu temat improwizacji staje się bliższy również dorosłym.

Zajęcia prowadzone będą przez troje muzyków: Małgorzatę Kołcz (kontrabas), Patryka „Tik-Taka” Matelę (beatbox) oraz Jarosława Siwińskiego (syntezator).

Warsztaty „Opowiedz mi bajkę” to autorski projekt Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej, realizowany w różnych miejscach Warszawy i Polski od 2015 roku. Bieżące warsztaty finansowane są przez Dzielnicę Praga-Północ.

Data

maj 13 2023

Czas

11:00 - 13:00

Lokalizacja

sala: Somalia I piętro

Organizator

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Skip to content