Warsztaty filmowe w ramach projektu „Praskie Historie”

Międzypokoleniowe warsztaty filmowe.

 

PRASKIE HISTORIE to film, to symbol naszej przynależności, nasz powód do dumy, wyraz naszej miłości do miejsca, w którym żyjemy, do społeczności naszej dzielnicy, do naszych sąsiadów z ulicy, do stylu naszego życia, do naszej pięknej praskiej codzienności.
PRASKIE HISTORIE to film opowiadający o zwyczajnych mieszkańcach warszawskiej Pragi, którzy stają w obliczu niezwykłej, choć na ten moment tajemniczej, okoliczności życiowej. Do udziału w filmie zapraszamy mieszkańców Pragi, ze wszystkich kategorii wiekowych, od dzieci, przez młodzież, dorosłych, a na seniorach kończąc. Ponieważ film będzie realizowany w pełni profesjonalny sposób, Prażanie będą brali udział w zdjęciach do filmu pod okiem profesjonalnej ekipy filmowej i w towarzystwie znanych i lubianych aktorów.
Bardzo ważna jest dla nas wiarygodność świata filmowego, dlatego poza oryginalnymi mieszkańcami, dodatkowo wszystkie sceny będą realizowane w praskich lokacjach, zakamarkach, prywatnych „skrytkach”, często niedostępnych dla postronnych. Zależy nam, aby mieszkańcy Pragi mieli realny wpływ na kształt filmu i byli z nami już na poziomie tworzenia scenariusza. W tym celu zaplanowaliśmy cykl 36 spotkań warsztatowych, na których Prażanie będą mieli okazję opowiedzieć nam swoje historie i anegdoty, które posłużą jako inspiracje do PRASKICH HISTORII.
Projekt jest współfinansowany przez Dzielnicę Praga Północ m.st. Warszawy.
Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Idei.
Partnerzy: Centrum Wielokulturowe, Dom Kultury TuPraga, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom, Fundacja ART, Fundacja Twoja Pasja, Method Studio

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter Centrum.

Data

sie 16 2021

Czas

17:00 - 18:45

Lokalizacja

sala: Somalia I piętro

Organizator

Fundacja Centrum Idei
Skip to content

Zamów nasz newsletter:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych powyżej przez Warszawskie Centrum Wielokulturowe w celu otrzymywania newslettera. Wiem, że mogę tę zgodę wycofać w każdej chwil