Warsztaty Avovi Art i wystawa prac dzieci z Beninu – SPOTKANIE z Edu Afryka

AVOVi ART – to technika plastyczna, w której powstają niezwykłe, tworzone przez dzieci z Beninu, dzieła. Nawiązują do benińskiej tradycji, w której kolorowe tkaniny pełnią szczególną rolę. Towarzyszą ludziom na każdym etapie życia.
Avovi Art jest techniką plastyczną, która wykorzystuje drukowane tkaniny (zwane pagne) popularne w Afryce, zwłaszcza w Afryce Zachodniej. Wykorzystując wzory nadrukowane na tkaninach wycinane są motywy, które następnie są przyklejane na papier lub płótno malarskie. Fragmenty tkanin tworzą obraz, który następnie jest uzupełniany o malowane farbami elementy. Ważne jest to, że wykorzystywane materiały (tkaniny) są resztkami krawieckimi (pozostałościami po pracy krawców, którzy wcześniej szyli z nich ubrania). Tworzone są również kompozycje składające się z niewielkich fragmentów tkanin. Przyklejane są na używane kartony i opakowania, elementy wyplatane, takie jak koszyki czy drobne przedmioty z drewna.
W dniach 24 – 30 warześnia w Centrum Wileokulturowym w Warszawie będzie miała miejsce wystawa dzieł benińskich dzieci.
W dniu 24 września o godzinie 15:00, zapraszamy mieszkańców Warszawy na spotkanie z Barbarą Kwiatek z EDU AFRYKA, która na co dzień pracuje z dziećmi w Beninie. Poznacie jej historię oraz dowiecie się jak zaczęła się przygoda benińskich dzieciaków z AVOVi ART. Będziecie mieli okazję stworzyć swoje własne dzieło z wykorzystaniem tej bardzo radosnej i kolorowej techniki.
Podczas spotkania będzie możliwość zapoznania się z działalnością EDU AFRYKA.

Zapraszamy też na WYDARZENIE NA FB

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera Centrum.

Data

wrz 24 2022

Czas

17:00 - 17:00

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe i Edu Afryka
Skip to content