Warszawski Tydzień Praw Człowieka. Warsztaty dla uczniów „Poznaj swoje prawa”

Warsztaty dla uczniów starczych klas szkoły podstawowej oraz szkół średnich o prawach ucznia jako elementu praw dziecka i praw człowieka.

Celem  warsztatów są:
● zapoznanie uczniów z podstawowymi prawami dziecka i ucznia
● rozwijanie świadomości uczniów na temat ich własnych praw i obowiązków
● zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i społeczności
● tworzenie atmosfery otwartej na dialog i pytania

 

Podczas warsztatów uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi prawami jakie przysługują im w środowisku szkolnym i poza nim, zmierzą się też z praktycznymi ćwiczeniami, które pozwolą lepiej rozpoznawać sytuacje, w których ich prawa są łamane i nauczą się jak odpowiednio na to reagować.

Ponadto poznają wyjątkową instytucję – Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich i będą mogli przygotować się do spotkania z osobą pełniącą tą funkcję – Damianem Jaworkiem, które odbędzie się 12 grudnia o godzinie 10:30.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: uczniów, kadrę pedagogiczną i pozapedagogiczną szkół oraz chętnych rodziców.

Warsztaty i spotkanie z Rzecznikiem są częścią obchodów Warszawskiego Tygodnia Praw Człowieka, który przypada na 2-10 grudnia. Więcej o tygodniu przeczytacie TUTAJ.

Projekt finansowany jest ze środków m.st. Warszawy w ramach małych dotacji Centrum Komunikacji Społecznej. Realizatorem projektu jest operator Centrum Wielokulturowego Stowarzyszenie Pro Humanum.

Data

gru 05 2023

Czas

12:00 - 14:00

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Stowarzyszenie Pro Humanum
Skip to content