Spotkanie autorskie z Pawłem Brolem autorem książki „Niewolnik w Europie”

W TYGODNIU BIBLIOTEK, 11 maja o godzinie 18.00, zapraszamy przed komputery i laptopy na spotkanie autorskie ONLINE z autorem książki NIEWOLNIK W EUROPIE, Pawłem Brolem! Spotkanie będzie transmitowane z Lubuskiego Laboratorium Książki GREENBOOK. Nieczęsto zdarza się, by móc rozmawiać z autorem w dniu premiery jego książki. Nam się to uda – mimo barier związanych z obostrzeniami. Będziemy w Państwa domach za pośrednictwem Internetu, który w obecnych warunkach, jak by nie mówić, ratuje Kulturze życie. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie rozmowy o tym thrillerze politycznym – choć zawężanie gatunkowe na nic się nie zda. Będziemy więc usilnie intergatunkowi. Książka, o której będziemy mówić – wyjdzie nakładem Wydawnictwa Novae Res.

O czym jest NIEWOLNIK W EUROPIE?

Rok 2027. Pochodzący z niewielkich Łambinowic Michał kończy studia w stolicy. Szukając pomysłu na dalsze życie osobiste i zawodowe, niespodziewanie otrzymuje propozycję pracy w Centrum Informacyjnym Rządu. Szybko staje się narzędziem bezlitosnej gry politycznej. Niedługo później poznaje piękną córkę prezydenta. Podczas jednego z wyjazdów służbowych na Maltę dziewczyna znika, a Michał postanawia ruszyć w podróż śladami zaginionej. W poszukiwaniach pomagają mu tajemnicze wizje oraz nowo poznany imigrant z Afryki.

Centrum Wielokulturowe objęło książkę patronatem.

Kim jest autor?

Paweł Brol – rocznik ’89, z pokolenia wolności. Urodził się i wychował w Krapkowicach. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim. Jego teksty ukazywały się m.in. na portalach tuba.pl, stacja7.pl, koduj24.pl. Obecnie publikuje w czasopiśmie DEKODER i prowadzi blog w serwisie internetowym natemat.pl. Zajmuje się promocją kultury, współpracuje z wydawnictwami. Od czterech lat jest związany z Komitetem Obrony Demokracji. Mieszka z żoną i synem w Zielonej Górze.

WYDARZENIE NA FB

Data

maj 11 2020

Czas

18:00 - 19:30

Lokalizacja

Centrum Wielokulturowe on line

Organizator

Lubuskie Laboratorium Książki
Skip to content