Sąsiedzkie spotkanie przedświateczne – „Talerz dla wędrowca”

Te święta sa inne niż wszystkie.
Szykując się do tego wspaniałego, ciepłego, rodzinnego spotkania wielu z nas nie umie wykrzesać z siebie tej corocznej radości.
Cieniem na przygotowania kładzie się świadomość tragicznej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

A przecież polska gościnność jest legendarna. Przecież stawiamy w Wigilię dodatkowe nakrycie dla zbłąkanego wędrowca, nasze serca i domy powinny być wtedy otwarte dla każdego.
Ta piękna tradycja będzie wyjściem do naszej dyskusji o sytuacji na granicy i odbiorze społecznym , do refleksji nad naszą gościnnością i nad tym, co się z nią stało…

Na spotkaniu porozmawiamy z Khedi Alievą, uchodźczynią z Czeczeni, liderką Fundacji Kobiety Wędrowne oraz Agnieszką Gruszką z Inicjatywy Przyjaciele Ludzi, pracująca zarówno na tzw. Szlaku Bałkańskim, jak i na granicy z Białorusią.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa  fotograficzna #niktniejestnielegalny, na której zobaczymy zdjęcia z granicy autorstwa Elizy Kowalczyk oraz zdjęcia stanowiące świadectwo solidarności warszawiaków i warszawianek, autorstwa Małgorzaty Romanowskiej.

Oczywiście nie może zabraknąć elementu świętowania. Zapraszamy więc na skromny poczęstunek oraz  występ taneczny grupy dzieci ormiańskich, który będzie zwieńczeniem realizowanego w ramach procedury minigranty projektu „Ormiańskie warsztaty teatralne”.

 

Ze względów epidemicznych prosimy o zabranie ze sobą certyfikatów szczepienia Covid 19

 

 

Projekt realizowany jest w ramach procedury mini-grantów przyznanych przez Centrum Wielokulturowe i finansowany z budżetu m.st. Warszawy. 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter Centrum. 

Data

gru 17 2021

Czas

17:00 - 19:00

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content