Pokaz filmu „Rafiki”

Dołączcie do naszego wieczoru pełnego miłości i tolerancji! Z dumą zapraszamy Was na wyjątkowy pokaz filmu „Rafiki” zorganizowany przez Centrum Wielokulturowe w ramach obchodów Miesiąca Dumy (Pride Month).
„Rafiki” to poruszająca historia miłości, odwagi i walki o swoje prawa. Film opowiada o dwóch młodych kobietach, Kena i Ziki, które wbrew społecznym normom zakochują się w sobie w Kenii. Ich miłość staje się wyzwaniem dla tradycji i konserwatywnego społeczeństwa. Będą musiały wybrać między szczęściem, a bezpieczeństwem. Film zainspirowany zbiorem opowiadań „Jambula Tree” Moniki Arac de Nyeko, który opisuje historię dwóch zakochanych dziewczyn w Ugandzie.
Tego wieczoru przeniesiemy się w świat pełen emocji, gdzie miłość nie zna granic. Będzie to doskonała okazja do refleksji nad tym, jak ważne jest szanowanie różnorodności i godności każdego człowieka, niezależnie od orientacji seksualnej.
Pokaz filmu „Rafiki” odbędzie się w sali kinowej Centrum Wielokulturowego w piątek, 30 czerwca o godzinie 18:00 w sali Ukraina. Wstęp jest bezpłatny.
Pokaz filmu jest możliwy dzięki uprzejmości Afrykamera ( https://www.facebook.com/afrykamera ) i Instytutu Francuskiego ( https://www.facebook.com/institut.francais.varsovie )

Data

cze 30 2023

Czas

18:00 - 19:30

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content