Jak mądrze pomagać? – spotkanie dyskusyjne

wydarzenie otwarte

Z okazji obchodzonego 20 lutego Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej (którego ideą jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia) Małgorzata Sójka i Oleh Samoilenko zapraszają serdecznie na spotkanie dyskusyjne „Jak mądrze pomagać?”.

Czerpiesz satysfakcję z poświęcania się dla innych? Nazwałbyś siebie altruistą? Jeśli tak, przyjdź do nas, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej podawać pomocną dłoń.

Prowadzący opowiedzą, co zrobić, by nie zranić nikogo swoją pomocą. Jakiego języka używać i jak działać, żeby czynić świat lepszym miejscem.

Oleh Samoilenko jest dyrektorem Armia Zbawienia Warszawa Praga Północ. Działacze Armii Zbawienia pomagają ludziom, którym nie wiedzie się najlepiej w życiu. Karmią głodnych, pocieszają smutnych i pomagają tym, którzy nie mają środków do życia. Na Pradze-Północ przebywa wiele osób w kryzysie bezdomności czy bezrobotnych. Wiele mieszkańców to także osoby starsze, samotne czy schorowane. Aktywiści pomagają im rozdając żywność i odzież, ale również służą doradztwem i praktyczną pomocą.

Małgorzata Sójka od 2015 roku współpracuje ze Stowarzyszenie PRO HUMANUM, którego obecnie jest członkinią. Pracuje jako specjalistka wielokulturowa i trenerka antydyskryminacyjna. Od 2015 roku pracuje na rzecz integracji i wspierania uchodźców i migrantów.

Data

lut 26 2020

Czas

18:00 - 19:00
Skip to content