„Granica – czemu jest dla nas tak ważna?” – warsztaty dla dorosłych

W ramach warsztatów przyjrzymy się historii granic naszego kraju i innych państw, ale też zastanowimy się czym są granice, jaką rolę pełnią i jakie funkcje im przypisujemy. W trakcie spotkania uczestnicy podejmą również próbę samodzielnego wyznaczenia granic w hipotetycznym, nieistniejącym regionie.
Zdajemy sobie sprawę, że temat granic i powiązana z nim kwestia migracji to tematy budzące silne emocje i kontrowersje. Nie chcemy nikogo przekonywać do naszych poglądów. Naszym celem jest wspólna rozmowa w duchu dialogu i wzajemnego szacunku.
Prowadząca: Natalia Gebert – tłumaczka, kulturoznawca, od ponad 7 lat pracuje z osobami uchodźczymi i prowadzi zajęcia edukacyjne dla młodszych i starszych uczestników.
Spotkanie to będzie częścią całego cyklu edukacyjnego „O murach i granicach”, który Fundacja Inicjatywa Dom Otwarty realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Pro Humanum w ramach projektu „Razem mimo różnic” z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

 

Chcesz być na bieżąco? Zamów newsletter Centrum.

Data

lis 18 2023

Czas

11:00 - 13:00

Lokalizacja

sala: Warszawa - parter

Organizator

Dom Otwarty
Skip to content