Dzień Solidarności z Uchodźcami w CWW – „Modlitwa do morza” – spotkanie specjalne.

Z okazji Dnia Solidarności z Uchodźcami zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, zapraszamy na wieczór z książką „Modlitwa do morza” Khaleda Hosseiniego.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Maruszewski, a rozmawiać
o książce i uchodźcach będą Agata Wiśniewska z Wydawnictwo Albatros , wydawcy książki, Said Ashurov – uchodźca polityczny z Tadżykistanu oraz Maciej Stańczykowski z Inicjatywy Tak Dla Uchodźców oraz Inicjatywy Wspólny Stół Śniadania Wielokulturowe – Multi-cultural Breakfasts.

Wydawnictwo „Albatros” przekaże cały dochód ze sprzedaży książki na rzecz Stowarzyszenia „Za Rzeką Krzną”, które prowadzi szkołę podstawową w Berezówce. Projekt realizowany jest we współpracy z UNHCR Polska. Będziecie mięli okazje zapytać przedstawicielkę wydawnictwa o motywacje takiej decyzji.

Podczas spotkania odbędzie się loteria, w której można będzie wygrać książkę „Modlitwa do morza”, a ci, którym się w losowaniu nie poszczęści będą mogli ją kupić i tym samym wesprzeć UNHCR.

*****Podczas spotkania zorganizowana będzie także ZBIÓRKA materiałów szkolnych dla najmłodszych uchodźców (listę potrzeb dodamy w oddzielnym poście, są to oczywiście przede wszystkim artykuły szkolne: zeszyty, kredki, długopisy etc.) *******************

szczegóły na WYDARZENIU na FB

Data

paź 15 2018

Czas

18:00 - 19:30

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content