Dzień Różnorodności Kulturowej – piknik i pokaz filmu.

W tym roku z okazji Dnia Różnorodności Kulturowej przygotowaliśmy dla was wydarzenie pełne atrakcji, tolerancji i sąsiedzkiej integracji!
A oto program:
Część plenerowa (spotykamy się na podwórku, za Centrum, na patio kamienic przy ul. Jagiellońskiej i Skoczylasa)
od 12:00 do 14:00 – animacje plenerowe dla dzieci i dorosłych, poczęstunek i wspólne piknikowanie, stoiska instytucji pozarządowych
12:00 – powitanie gości i przedstawienie aktywności
12:15 – panel „Wielokulturowość w Warszawie” prowadzi Małgorzata Sójka. Wśród panelistów przedstawiciele Muzeum Polin, Instytutu Dialogu Dunaj, Fundacji Inicjatywa Dom Otwarty oraz Nastawieni na Rozwój.
12:45 – Quiz z nagrodami „Śladami wielokulturowej Warszawy”
13:15 – wspólne warsztaty Hatha Jogi poprowadzi Ruslana Alekseeva
13:45 – rozmowa „Jak wielojęzyczność i nauka obcych języków wpływa na mózg?”
Część w Centrum:
14:00 – pokaz filmu „RAFIKI” reż. Wanuri Kahiu oraz rozmowa po filmie przygotowane przez AfryKamera. poniżej opis:
Kenia, RPA, Niemcy, Holandia, Francja, Norwegia, Liban / 2018 / 83 min.
„Dobre Kenijki stają się dobrymi kenijskimi żonami”, ale Kena i Ziki tęsknią za czymś innym. Ich ojcowie rywalizują ze sobą w lokalnych wyborach, ale dziewczyny łączy przyjaźń i wzajemne wsparcie w realizacji marzeń, które stoją często w sprzeczności z zasadami konserwatywnego społeczeństwa. Kiedy rodzi się między nimi miłość, sprawa staje się dużo bardziej skomplikowana. W ich tradycyjnym społeczeństwie taka relacja jest niedopuszczalna i surowo zabroniona przez prawo. Będą musiały wybrać między szczęściem a bezpieczeństwem. Film zainspirowany zbiorem opowiadań „Jambula Tree” Moniki Arac de Nyeko, który opisuje historię dwóch zakochanych dziewczyn w Ugandzie.
Wierzymy, że ta impreza będzie doskonałą okazją do zacieśnienia więzi w naszej społeczności oraz wzajemnej do nauki i pielęgnowania tolerancji. Dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału!

 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zamów newsletter Centrum.

Data

maj 20 2023

Czas

12:00 - 16:00

Lokalizacja

Centrum Wielokulturowe

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content