BOSO PRZEZ BIRMĘ – relacja z podróży.

BOSO PRZEZ BIRMĘ – relacja z podróży przez wspaniały kraj uśmiechniętych ludzi.

Mjanma (Birma) to państwo położone w Azji nad Oceanem Indyjskim sąsiadujące z Tajlandią, Indiami, Laosem i Chinami, które otworzyło swoje granice dopiero 5 lat temu. Turkusowa woda, biały piasek, zielone palmy – wszystko czego można oczekiwać po tropikalnej plaży. Dociera tu niewielu turystów, więc infrastruktura nie jest przesadnie bogata – amatorzy pustych, dzikich plaż będą się czuć jak w raju. W wolnych chwilach można pokręcić się po okolicznych wioskach, albo wynająć łódź i zwiedzić pobliskie wyspy.
Ponad 2000 stup i świątyń różnej wielkości, których budowę rozpoczęto w IX wieku, robi piorunujące wrażenie i stanowi jedną z największych atrakcji archeologicznych Azji, porównywalnych jedynie z Angkor Wat w Kambodży. Budowle rozrzucone są na terenie o powierzchni około 40 kilometrów kwadratowych, a pomiędzy nimi rosną krzaki i pasą się krowy. Po całym terenie można się swobodnie poruszać, a na większość stup można się wspiąć, żeby podziwiać widoki do wielu stup można wejść i tam można znaleźć ukryte posągi Buddy.
Pokażemy też „konflikt buddyjsko-muzułmański”.

Uczestnicząc w spotkaniu obejrzysz piękne zdjęcia, posłuchasz birmańskiej muzyki i skosztujesz słodyczy popijając aromatyczną zieloną herbatą.

Wszystko to w relacji Jolanty Lange która w lutym i marcu podróżowała po Birmie.

Spotkanie 20 kwietnia 2018 godz. 17.30 w Centrum Wielokulturowym.

Zapraszamy na WYDARZENIE na facebook’u.

WSTĘP WOLNY

Data

kwi 20 2018

Czas

17:00 - 19:30

Lokalizacja

sala: Ukraina - parter

Organizator

Centrum Wielokulturowe
Skip to content