Adaptacja zawodowa i wspieranie postaw przedsiębiorczości wśród kobiet – uchodźczyń wojennych z Ukrainy.

Realizacja projektu dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) która jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej. Od 2021 r. PARP realizuje trzyletni projekt pt. „Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności ukraińskich regionów” (zwany dalej „Projektem”) wspófinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
W związku z wybuchem konfliktu na Ukrainie konieczne było zaadaptowanie zaplanowanych w projekcie działań do nowych warunków i stworzenie oferty wsparcia przedsiębiorczości, skierowanej do obywateli Ukrainy przebywających w Polsce.
W ramach programu grupa 42 kobiet – uchodźców z Ukrainy – otrzyma wsparcie w adaptacji w Polsce oraz zdobędzie umiejętności umożliwiające odnalezienie się na rynku pracy w Polsce lub, ewentualne, założy własną działalność gospodarczą.

Przedmiotem zamówienia jest projekt mentorsko-szkoleniowy dla grupy kobiet – uchodźców z Ukrainy, składającego się z następujących etapów:
1. Warsztaty/szkolenia – obejmujące cykl 7 spotkań, każde około 4 godziny, zorganizowanych w następujący sposób:
• 3 spotkania dla całej grupy
• oraz 4 spotkania o charakterze warsztatowym prowadzonych w podziale na 3 grupy po 14 osób.

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter Centrum.

Data

wrz 29 2022

Czas

10:00 - 18:00

Lokalizacja

Ukraina i Erytrea

Organizator

Akademia dla Biznesu
Skip to content