Zapraszamy na wyjątkowa dyskusję – Czy migranci i uchodźcy są nam potrzebni? 21.10.2023 godz. 11:00

Temat migracji i uchodźctwa znów powrócił w kampanii wyborczej. Znów z jednej strony jesteśmy straszeni osobami z doświadczeniem migracyjnym, z drugiej strony wiemy, że liczne ułatwienia pozwalają wzbogacić nasz rynek pracy o te osoby. W tle afera wizowa i kontrowersje wokół filmu „Zielona Granica”. A my proponujemy spotkać się już na spokojnie, po wyborach i usiąść do pragmatycznej dyskusji. „Migranci i uchodźcy. Czy ich potrzebujemy?”.
Już w sobotę 21 października zapraszamy do Centrum Wielokulturowego w Warszawie (ul. Jagiellońska 54) na debatę połączoną z poczęstunkiem.
Zadamy sobie trudne pytania, zapraszamy też do zadawania ich nam! Zapraszamy wszystkich do tej dyskusji, niezależnie od poglądów. Spotkanie poprowadzą Natalia Gebert z Fundacji Inicjatywa Dom Otwarty i Maciej Stańczykowski z Inicjatywy Wspólny Stół.
Spotkanie ma charakter otwarty i zależy nam aby usłyszeć Wasz głos, posłuchać Waszych opinii. Więc nie spodziewajcie się wykładu, a raczej wspólnej dyskusji.
Aby nam się lepiej dyskutowało przygotujemy pyszny poczęstunek inspirowany kuchnią bliskowschodnią i ukraińską. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy, osoby migranckie i sceptyczne wobec przyjmowania uchodźców czy migrantów.

Zapraszamy też na wydarzenie na FB

 

Projekt finansowany ze środków Funduszu Solidarności i Współpracy „Aktywni Naprzód” Fundacji „Naprzód” i Europejskiej Sieci na Rzecz Alternatywnego Myślenia i Dialogu Politycznego transform!europe.