Wesprzyj białoruskich artystów – kiermasz 18 czerwca godz. 17:00

🤍❤️🤍 Kochani, już w piątek odbędzie się Dzień Białorusi – kiermasz, warsztaty, występy! 🤍❤️🤍Poniżej przedstawiamy Wam szczegółowy program wydarzenia.

Warsztaty, pokazy (o każdej pełnej godzinie):
🏵 Ludmiła Zach – warsztat frivolite
Ludmiła Zach – od ponad 25 lat zajmuje się koronką frywolitkową i tworzeniem artystycznej biżuterii frywolitkowej z metalizowanych nici, kryształków i koralików. Jest to dość czasochłonna technika, która wymaga tak zdolnych rąk i artystycznych zdolności, jak i dużo cierpliwości. Ale tworzone koronkowe bransoletki i kolczyki wyróżniają się szlachetnym pięknem i oryginalnością.
🎎 Iryna Darafiejczyk – lalka tradycyjna, warsztat.
Lalka tradycyjna – amulet i zabawka, ozdoba i prezent. Nasi przodkowie tworzyli je w pewnym celu, każdą – o wyznaczonej porze i na swój sposób. Iryna zajmuje się lalką tradycyjną ponad 8 lat. Przywiezie na kiermasz Zielniczkę i Kozę, Konia i Dzwoneczek, Ptaszka Radość i Jarzębinkę. A co ona tworzy poza lalkami – niech pozostanie niespodzianką. Iryna pokaże, jak się robi Martyniczkę, słomianego Ptaka ci Kupałkę. Każdy kto bez względu na wiek zachował w sobie dziecko, lubi lalki i ludzi zrobić coś własnoręcznie, będzie zadowolony.
👥 Uczestnicy sprzedający wyroby:
🔹 Alena Piartsouskaya
🔹 Natalia Vialiczka
🔹 Ekaterina Adutskevich
🔹 Ala Ivanova
🔹 Yulia Kucharewicz
🔹 Jana Butenko

Program artystyczny:🎭
18.00″Tucik i my” – spektakl premierowy teatru białoruskiego w Warszawie Kupalinka (z udziałem dzieci-migrantów w wieku 6-10 lat)
🎼 18.30Występy solowe muzyków białoruskich, utwory instrumentalne oraz wokalne:
🔹 „Ave Maria” w wyk. Ireny Milewicz, głos, pianino
🔹 „Spacer z głową w chmurach” w wyk. Wiktorii Kozielskiej, gitara
🔹 „Tuman jarem” w wyk. Julii Mielichowej, flet
🎤 19.00 Występ Chóru białoruskiego w Warszawie: utwory ludowe, klasyczne, współczesne.