Spotkanie z okazji Dnia Uchodźcy w Centrum Wielokulturowym 20.06. g.17:00

Z okazji zbliżającego się Dnia Uchodźcy serdecznie zapraszamy na spotkanie do Centrum Wielokulturowego. Będzie to doskonała okazja do wspólnego świętowania różnorodności, promowania zrozumienia oraz okazania wsparcia dla uchodźców.
Spotkanie ma na celu promowanie kultury osób uchodźczych, dialogu międzykulturowego oraz celebrowanie różnorodność m.st Warszawy, jednocześnie zapewniając unikatowe doświadczenia kulinarne i teatralne.
Podczas tego wyjątkowego spotkania, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez kucharki z doświadczeniem uchodźczym. Będzie to doskonała okazja, aby zgłębić smaki z różnych zakątków świata, odkryć tradycyjne potrawy i poznać fascynujące historie związane zarówno z jedzeniem, ale również osobami które pomogą je przygotować.
Dodatkowo, podczas wydarzenie odbędzie się słuchowisko “Złota Siekiera” przedstawiane przez osoby z doświadczeniem uchodźczym. Baśń białoruska pt. Złota siekiera zaczerpnięta została z książki pt. Bajki Krajów Uchodźczych wydanej przez UNHCR. W roli Narratora występować będzie Olga Łabędzka – specjalistka międzykulturowa pochodząca z Ukrainy i na co dzień pracująca w Centrum pomagając uchodźcom. Po wysłuchaniu, goście będą mogli wziąć udział w krytycznej dyskusji na temat słuchowiska. Ta część wydarzenia zapewni nie tylko rozrywkę, ale także możliwość podjęcia dialogów międzykulturowych i integracji.
W trakcie wydarzenia będzie możliwość zapoznania się z działalnością Centrum Wielokulturowego, wyjątkowego Miejsca Aktywności Lokalnej na mapie Warszawy. Zapraszamy!
20 czerwca Godzina: 17:00-19:00 Centrum Wielokulturowe, Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *