Pierwsze śniadanie wielokulturowe Praskich Przyjaciół.

Mamo, było tak super, czy możemy tu przychodzić codziennie?” – to słowa jednaj z naszych najmłodszych uczestniczek, która po wspólnym śniadaniu pobiegła na kreatywne zajęcia dla dzieci.

Projekt „Klub Przyjaciół z Pragi” to nie tylko wspólne cotygodniowe wycieczki. To też sobotnie spotkania integracyjne. Pierwsze z nich odbyło się wczoraj 06 listopada. Wspaniale spędziliśmy całe sobotnie przedpołudnie.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym wielokulturowym śniadaniem. Mogliśmy spróbować specjałów kuchni bałkańskiej serbskiej gibanicy ze szpinakiem i serem, prebrańca, wołowo-warzywnej sałatki serbskiej, wiśniowej baklavy i pasty unebes. Ale na stole znalazło się też miejsce na ukraińską sałatkę olivier i polski miód 🙂 Za ciekawy wykład o kuchni bałkańskiej i jej związkach z kuchnią polską dziękujemy serdecznie inicjatywie Wspólny Stół.

Po wspólnym śniadaniu dorośli wzięli udział w antydyskryminacyjnych warsztatach (za współorganizację dziękujemy Fundacji w Stronę Dialogu , a w tym czasie dzieciaki świetnie bawiły się na warsztatach budowania z klocków lego, a potem mogły uwolnić swoje pomysły podczas warsztatów kreatywnych. Prace pt.: „moje ulubione miejsca w Warszawie”, które powstały na warsztatach posłużą do stworzenia mozaikowej mapy miasta.

„Klub Przyjaciół z Pragi” – integracja rodzin uchodźczych i społeczności lokalnej na Pradze jest finansowany z budżetu Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy dzięki wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF i realizowany na terenie Centrum Wielokulturowego przez Stowarzyszenie Pro Humanum