Czerwiec w Centrum Wielokulturowym

Z okazji Międzynarodowego Dnia Uchodźcy czerwiec w Centrum poswięcony jest właśnie doświadczeniom uchodźctwa.

1 czerwca zapraszamy na rozmowę online z dr Oleną Sakaljuk o  sytuacji i terapii dzieci ze stref objętych konfliktami zbrojnymi.


W Boże Ciało i kolejne czerwcowe soboty zapraszamy osoby z doświadczeniem migracyjnym i uchodźczym na wycieczki po Warszawie z licencjonowaną przewodniczką Nataliyą Romaniv „Poznaj swoje miasto”.
Pierwsze oprowadzanie w czwartek 3 czerwca, kolejne 5,19 i 26 czerwca. w godzi. 10:00 -12:00.

17 czerwca zapraszamy na Dzień Uchodźcy w CWW. O godz. 17:00 w Centrum odbędzie się stacjonarny panel dyskusyjny „Sytuacja uchodźców w czasie pandemii”. Poprowadzi go Rafał Kostrzynski z UNHCR, a udział wezmą Khedi Alieva (Fundacja Kobiety Wędrowne),Katarzyna Oyrzanowska (UNHCR), Elmi Abdii (Fundacja dla Somalii). Panelowi towarzyszy otwarcie wystawy fotograficznej Briana Sokola „The most important thing” „Najważniejsza rzecz” oraz projekcja filmów. Panel będzie także streamingowany na naszym FB.

18 czerwca zapraszamy na kiermasz Dzień Białoruski, na którym swoje prace będą prezentować młodzi, białoruscy artyści, kiermaszowi toarzyszą warsztaty rękodzieła i występy. Nadal możecie oglądać wystawy z poprzedniego miesiąca – prace Jany Butenko oraz fotografię „Piękno Jedności”.