Spotkanie z przedstawicielami Ambasady Izraela – Święto Ofiarowania- Id al-Adha

Spotykamy się z przedstawicielami Ambasady Izraela z okazji przypadającego dziś Święta Ofiarowania w islamie. Podczas uroczystości zostaną nam przekazane słodkie dary w postaci daktyli, którymi będziemy częstować naszych przyjaciół, współpracowników i klientów.

żródło opis i zdjęcie: Muzułmański Związek Religijny  RP

Święto rozpoczyna się 10 dnia miesiąca Dhul-Hidżdżah (12 miesiąc kalendarza muzułmańskiego), na trzeci dzień pielgrzymki – hadżdż. Trwa ono 4 dni. Po zakończeniu modlitwy świątecznej muzułmanie składają ofiary – kurbany. Mięso rozdawane jest wszystkim muzułmanom, w szczególności potrzebującym.

Kurban jest to rytualna ofiara, na którą składa się zabicie w imię Boga określonych prawem muzułmańskim zwierząt. Ten akt religijny przypomina nam wielka pobożność, posłuszeństwo i miłość proroka Ibrahima (Abrahama) i jego syna Ismaila (Izmaela) do Boga. Wysłannik Boży Ibrahim był gotów złożyć w ofierze Bogu własnego syna Ismaila, z drugiej strony Ismail był gotów poświęcić dla Boga własne życie. Życie Ibrahimowego syna zostało oszczędzone, po powstrzymaniu przez Allaha posłusznej ręki ojca i zostało okupione koźlęciem. Składanie ofiary stało się corocznymi obchodami upamiętniającymi to wydarzenie i podziękowaniem Allahowi za Jego łaskę.

Święta dla muzułmanów są jednym z głównych elementów przyczyniających się do ich integracji. Stanowią doskonałą okazję do spotkań rodzinnych oraz odświeżania znajomości. Po porannej modlitwie świątecznej wszyscy udają się na uroczyste obiady.

 

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter Centrum. 

Data

lip 19 2021

Czas

13:00 - 14:00

Lokalizacja

sala: Somalia I piętro

Organizator

Ambasada Izraela i Centrum Wielokulturowe
Skip to content