Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 241

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 242

Zbiórka przyborów plastycznych dla dzieci z Beninu

Do 20 grudnia zbieramy kredki świecowe, farby plakatowe i akwarele dla dzieci z Beninu będących pod opieką EDU Afryka!

W Beninie na co dzień dzieci nie rysują, nie malują, nie wycinają. W biednych domach nie ma ani długopisu, ani kredki ani kartki. Dzieci bawią się inaczej, wymyślają zabawy. Coś czasem zrobią z patyków, czasami z puszek albo z kapsli. O rysowaniu nie ma mowy. W szkole też nie jest lepiej. Przeważająca większość dzieci rozpoczyna edukację mając sześć lub siedem lat. Dopiero tutaj zaczyna się kontakt dzieci ze światem rysowania i pisania. Rysunki odbywają się „pod dyktando” nauczyciela, który pokazuje w jaki sposób, według schematu, narysować coś co jest dzieciom znane. A gdzie swobodna, dziecięca ekspresja? Gdzie rozwijanie wyobraźni? Gdzie te wspaniałe kształty i kolory, które mogą się zrodzić tylko w nieskrępowanych głowach i sercach małych twórców? Gdzie uważność i dokładność tak bardzo potrzebna w nauce pisania i czytania?

Tę smutną rzeczywistość zmienia EDU Afryka, która dotarła do bienińskich szkół. Dzieci rysują, malują, wycinają. Rozwijają się poprzez zabawę. Jednocześnie uczą się koncentracji oraz współpracy. Nabierają też odwagi w wyrażaniu własnych uczuć i postaw.


W Beninie przybory plastyczne są trudne do zdobycia. A gdy już są, okazuje się, że są bardzo drogie. Chcemy skorzystać z tego, że EDU Afryka będzie miała możliwość transportu przyborów od nas do Benina, dlatego organizujemy zbiórkę rzeczową, w której będziemy zbierać:
– kredki świecowe,
– farby plakatowe,
– akwarele

Przybory przyjmujemy w Centrum Wielokulturowym, ul. Jagiellońska 54 (wejście od Pl. Hallera), Warszawa.

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)