Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 241

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 242

Zapraszamy na wystawę młodych białoruskich artystów „Sztuczna śpiączka”.

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą wystawę młodych, białoruskich artystów „Sztuczna śpiączka”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 23 października – zapraszamy na godzinę 16:00. Wernisażowi towarzyszyć będzie muzyczny performance oraz poczęstunek.
Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 13 listopada

Celem wystawy „Sztuczna Śpiączka” jest pokazanie odczuć osób podczas śpiączki psychicznej i wychodzenie z niej. Wystawa ukazuje doświadczenia białoruskiej młodzieży twórczej, opowiada niebanalną historię życia i refleksje nad rewolucją, której doświadcza Białoruś.

Studenci o sobie:
„W grudniu 2020 roku my, studenci trzech konkurencyjnych ze sobą uczelni (Białoruski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki, Białoruska Państwowa Akademia Sztuk Pięknych i Białoruska Państwowa Akademia Muzyki), zjednoczyliśmy się, żeby razem walczyć o wolność i demokrację. Zobaczyliśmy, że możemy wyrażać nasze obywatelską postawę poprzez sztukę. Dlaczego? Bo w tym jesteśmy dobrzy! Chcieliśmy wspólnie rozwijać kulturę białoruską bez opresyjnej cenzury politycznej. Jednak sytuacja w Białorusi szybko się zmieniała, a wraz z nią zmieniało się nasze życie. Znaleźliśmy się pod presją ponieważ mieliśmy «czynne stanowisko», wielu z nas wyrzucono z uczelni, niektórzy musieli uciec z kraju.
Mimo tych wszystkich trudności Studenckie Stowarzyszenie Artystyczne (SOI) nie rozpadło się, tylko a jedynie zintensyfikowało swoją grę. Znajdując się w różnych okolicznościach życiowych i w różnych krajach, zyskaliśmy szerszą perspektywę. Postanowiliśmy skupić nasze działania wokół trudności związanych z rozwijaniem twórczego i zawodowego potencjału białoruskich studentów, młodzieży.
W ten sposób SOI przekształciła się z ruchu protestacyjnego studentów sztuki w platformę pomocy młodym kreatywnym Białorusinom, którzy chcą tworzyć sztukę w Nowej Białorusi i za granicą.”

Zapraszamy na WYDARZENIE NA FB

Projekt realizowany jest w ramach procedury mini-grantów przyznanych
przez Centrum Wielokulturowe i finansowany z budżetu m.st. Warszawy

pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)