Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 241

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 242

„Zabawa z polskim” – kurs polskiego dla kobiet z SHOAM – podsumowanie.

Dzięki dzięki wsparciu finansowemu SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) jeszcze w marcu rozpoczęliśmy kursy języka polskiego w praktyce przeznaczone dla kobiet.

Z powodu sytuacji epidemicznej, kursy prowadzone były on line. Jednak ostatnie spotkanie planujemy przeprowadzić w Centrum Wielokulturowym.

Zajęcia „Zabawa z polskim” to cotygodniowe spotkania z kobietami, które nieustannie chcą poszerzać swoją wiedzę. Podczas prezentacji kursantki poznają ciekawostki językowe, historię Polski oraz zwyczaje i tradycje ważne dla Polek i Polaków. W czasie każdego spotkania uczestniczki proszone są o wyrażenie swojej opinii na dany temat aby ich zdolności językowe poprawiły się a słownictwo było bogatsze.

W ramach urozmaicenia prezentacji pokazywane są krótkie filmy lub podcasty, aby każda z kursantek mogła samodzielnie zapoznać się z materiałem po zakończeniu zajęć. Każdy temat zakończony jest krótkim słownikiem, który zawiera najważniejsze słowa i zwroty. Tematyka poruszana na zajęciach jest interesująca dla kursantek, które zawsze mogą poruszyć kwestie dla nich ciekawe. Cotygodniowe spotkania dają możliwość zadawania pytań oraz ćwiczenia języka polskiego w praktycznym wymiarze. Zajęcia „Zabawa z polskim” to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą lepiej poznać język i tradycję Polski. Zajęcia są interaktywne i modyfikowane w zależności od zainteresowań i potrzeb uczestniczek.

Tamaty jakie zrealizowaliśmy to m.in:

Wolny czas w Warszawie, historia warszawskiej Pragi, dni wolne od pracy i inne ważne wydarzenia, kuchnia i potrawy, znane marki, tradycje i zwyczaje, zakupy w Warszawie, plany wakacyjne.

Na ostatnim spotkaniu stacjonarnym każda z kursantek otrzyma egzemplarz słownika z poruszanych tematów oraz dyplom.

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)