Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 241

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 242

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych – wnioski ze spotkań z organizacjami

Z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych chcielibyśmy pochwalić się swoistym „okrągłym stołem”, który powstał z inicjatywy Olgi Haradziejczyk-Maziarskiej prowadzącej nasz Punkt Białoruski. Zaprosiliśmy do wspólnej debaty na temat migracji Białorusinów przedstawicieli organizacji i inicjatyw szczególnie zainteresowanych tematem.

Pomysł na takie spotkanie urodził się w trakcie panelu w styczniu 2021. Organizacje, które współpracują z Białorusinami, nie zawsze wiedzą  na bieżąco o profilach działalności kolegów, dlatego regularne spotkania się w celu wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i wiadomości uznaliśmy za konieczne.

W spotkaniu, zorganizowanym 12.02.2021 przez CWW, uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Zachód Wschód Wsparcie, Fundacji Okno na Wschód, Centrum Solidarności Białoruskiej, krakowskiej organizacji multikulturalnej HITA.

Omówiliśmy kilka kwestii. Tytuły robocze to „Działać globalnie czy lokalnie?”, „Rynek pracy i migranci”, „Kurs języka dla migrantów: motywacja, dyscyplina, rozwój”. mówiliśmy także o bazie wolontariuszy i o możliwościach dla ich rozwoju, zwłaszcza w dziedzinie nauki języka, o koordynacji przekazywania pomocy do obozów uchodźców, o tym, jak sobie wzajemnie pomagać.

Wśród wyników – między innymi, nawiązanie stałej współpracy pomiędzy CWW i fundacją Wschód Zachów Wsparcie w obszarze zajęć adaptacyjnych dla dzieci migrantów, powstanie czatu dla przedstawicieli wszystkich organizacji, wymiana dobrymi praktykami współpracy z pracodawcami polskimi.

Postanowiliśmy także, że podobne spotkania będziemy odbywać co miesiąc, w wyżej wymienionym bądź szerszym gronie. Będziemy też dokonywać starań, żeby wnioski i postanowienia z tych spotkań docierali do jak największych grup ludzi, a pomysły i inicjatywy były realizowane wspólnie i na bieżąco.

Kolejne spotkanie grupy roboczej zaplanowane jest na 12 marca 2021.  

Komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)