POKAZ SPECJALNY FILMU „NIEBIESKOOCY” 21 MARCA 2018 GODZ. 15:00. PROJEKCJA Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WALKI Z DYSKRYMINACJĄ RASOWĄ.

ZAPRASZAMY do Centrum Wielokulturowego na specjalny pokaz filmu dokumentalnego „NIEBIESKOOCY” 21 marca o godz. 15:00 – WSTĘP WOLNY!

21 marca to Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową International Day for the Elimination of Racial Discrimination) – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1966 roku (rezolucja 2142 (XXI)). Święto obchodzone jest w rocznice masakry w Sharperville w 1960 (RPA) – w pokojowej demonstracji przeciwko „przepisom przepustkowym” apartheidu policjanci zastrzelili wówczas 69 osób. By upamiętnić ten dzień zapraszamy do wspólnego obejrzenia zapisu wstrząsającego eksperymentu Jane Elliott, który uświadamia z jakimi problemami codziennie borykają się przedstawiciele grup wykluczonych, dyskryminowanych oraz jak w sprzyjających okolicznościach każdy z nas może nadużywać swojego uprzywilejowania. Dokument poza zapisem eksperymentu w grupie dzieci (1968 r.) i dorosłych (1995 r.) to także zapis trudnych doświadczeń autorki, które były wynikiem reakcji społecznej na ten eksperyment.

Ułatwienia dostępu

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)

FreshMail.pl