Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 241

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/olczak_prohumanum/public_html/centrumwielokulturowe.waw.pl/wp-content/themes/cw_waw_pl/framework/helpers/wp_head.php on line 242

Zapraszamy na pierwszy odcinek podcastów przygotowanych przez naszego partnera Inicjatywę Dom Otwarty. Zajęcia, jakie można poprowadzić z jego użyciem przeznaczone są dla uczniów klas 6-8.

Dzisiejszy temat to INTEGRACJA

Pod podcastem znajdą państwo link do scenariusza zajęć.

Uchodźcy mają prawo do życia w bezpiecznym i sprawiedliwym kraju – tak samo jak ludzie, którzy dostali taką możliwość rodząc się w nim oraz nie mając podstaw do uciekania z niego w poszukiwaniu lepszego świata.

Integracja jest pewną drogą do poznania i utworzenia więzi z drugim człowiekiem oraz do odnalezienia się w nowym środowisku wśród obcych ludzi. Czynnikami, które mogą utrudnić dotarcie do celu, a w naszym przypadku do porozumienia się z drugim człowiekiem i do akceptacji ze strony społeczeństwa jest inny język, kultura, zwyczaje itd.

ODCINEK 1
INTEGRACJA

Scenariusz lekcji

ODCINEK 2
PRACA

Scenariusz lekcji

ODCINEK 3
PRZESTĘPCZOŚĆ

Scenariusz lekcji

pl_PLPolish

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)