Magia opowieści „Superbohaterów”pod patronatem Centrum Wielokulturowego.. Zapraszamy na 12 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania 15-19.11.2017

Koło czasu zatoczyło pełen obrót i oto już po raz dwunasty do Warszawy zawitają opowiadacze z różnych stron świata, by opowiadać i wyśpiewywać swoje historie na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania (15-19 listopada, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie).

W tym roku głównym wątkiem festiwalu będą opowieści o superbohaterach.

Opowiadacze, każdy na swój sposób, będą szukali odpowiedzi na pytanie:

Kim oni są? Kto tak naprawdę zasługuje dziś na miano superbohatera?

Tradycyjne opowieści, zwłaszcza nurt epicki, przynoszą powtarzalne wzory: heroizm jest w nich tożsamy z siłą, ostatecznie bohaterami są tylko zwycięzcy. Tyle się już o nich mówiło, że nie trzeba do tego wracać. W dobrze znanych opowieściach szukamy innych głosów –  mówi Dyrektor Artystyczna Festiwalu Małgorzata Litwinowicz.

Może heroizm nie jest czynem, tylko zaniechaniem, może nie jest gestem, ale opuszczeniem ręki, może nie podjęciem wyzwania, ale odmową? Może na koniec okaże się, że nie ma większego zwycięstwa, niż przegrać najlepiej i to jest akurat to, co nam się wszystkim uda?

Opowiadacze z Fracji, Izraela, Iranu, Grecji, Niemiec, Norwegii i Polski porwą widzów festiwalu na statek opowieści, który wypłynie na spotkanie takich bohaterów jak: postacie z apokryfów Nowego Testamentu, Don Kichot i Sancho Pansa, Królowie Artur i Priam, Konrad Wallenrod i Kazimierz Deyna…

Na Festiwalu będzie można zobaczyć spektakl „Mali Sindbadzi – dzieci w drodze”. Baśniowa narracja o Sindbadzie stanie się ramą i pretekstem do przywołania opowieści o uchodźcach – tych współczesnych z Syrii i Erytrei i tych z przeszłości – polskich dzieci z czasów drugiej wojny. O tym niezwykłym pomyśle opowiadają opowiadacze: Beata Frankowska i Albert Kwiatkowski.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMEM FESTIWALU

Ułatwienia dostępu

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)

FreshMail.pl