Godzina „W” w Centrum Wielokulturowym 1 sierpnia 2018 godz. 17:00

74 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego, jego oceny są niejednoznaczne. Jedni podkreślają bohaterski zryw i piękne karty walki, inni analizują błędy dowództwa i mówią o rzezi ludności cywilnej. Spory pozostawmy historykom, a my niezależnie od oceny wsłuchajmy się w głos, tych nielicznych, żyjących jeszcze Powstańców, czerpiąc z ich doświadczenia. Część środowisk skrajnie prawicowych, nacjonalistycznych próbuje zawłaszczyć pamięć o Powstaniu i jego symbolikę. To nasze wspólne dziedzictwo! Większość żyjących Powstańców przypomina jednak z czym walczyli – z faszyzmem, który wyrósł między innymi właśnie na skrajnie nacjonalistycznej pożywce. Taki głos słyszymy na przykład ze strony Pani Haliny, uczestniczki Powstania na Ochocie, która podczas naszej kampanii „Warszawiacy się nie boją” ilustrowała hasło – „Warszawiacy się nie boją, pomagać uchodźcom” i mówiła w naszym spocie „Mam się bać sąsiada, bo jest muzułmaninem?”. Przyjdźcie 1 sierpnia do Centrum Wielokulturowego, upamiętnijmy ofiary wspólnie, w atmosferze powagi i szacunku dla wszystkich ludzi.

Zapraszamy 1 sierpnia 2018 o godzinie 17:00 do Centrum Wielokulturowego. Wspólnie staniemy obok siebie w godzinę „W”, a potem zaprosimy Was do poznania sylwetki Augusta Agboli O’Brown’a pseudonim „Ali” – jedynego czarnoskórego Powstańca, mieszkańca Warszawy od 1922 roku, pochodzącego z Nigerii. 

 

W programie obchodów pokażemy Wam także film o tych wydarzeniach z zasobów Muzeum Powstania Warszawskiego (szczegóły wkrótce).

Przejdź, oddaj hołd ofiarom, poznaj wielokulturowy aspekt walki o wolną Polskę.

Zapraszamy na nasze WYDARZENIE NA FACEBOOK’U

Ułatwienia dostępu

Zapisz się!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)

FreshMail.pl