Wrzesień- miesiąc edukacji wielokulturowej w CWW

❤️👱🏻‍♂️🧡👳🏽‍♀️💛👱🏿‍♀️💚👧🏻💙👨🏾‍🦲💜👩🏼🤎
Miesiąc Edukacji Wielokulturowej będzie pełen wydarzeń, które pozwolą nam poznać dalekie kultury, zintegrować się, poznać różne punkty widzenia i wreszcie – zgłębić naszą własną kulturę. Z zapałem i radością organizujemy, współorganizujemy i wspieramy najróżniejsze inicjatywy, które służą edukacji wielokulturowej! #miesiacedukacji

📸 Już w najbliższy wtorek, 8 września, rusza Projekt B L I S C Y, a w jego ramach Warsztaty fotograficzne i zbieranie domowych zdjęć. Lubisz robić zdjęcia? Udoskonal swój warsztat, podziel się fotografiami z domowego archiwum, a zostaną wyświetlone na ścianie śródmiejskiej kamienicy, by świadczyć o pięknej kulturze praskich ognisk domowych.

🇧🇩 12 września, w sobotnie wczesne popołudnie weźcie kawę do ręki i usiądźcie przed komputerem, żeby wziąć udział… w bangladeskim powitaniu nowego roku. Nasza praktykantka zabierze Was w podróż ze swoimi przyjaciółmi, którzy zaprezentują muzykę, tańce i odpowiedzą na pytanie What is 'Pohela Boishakh'?

🏢 W niedzielę 13 września odbędzie się u nas finał Migrapolis – gra miejska – organizowanej m.in. przez Inicjatywę Dom Otwarty – naszego partnera, który realizuje u nas warsztaty w ramach oferty edukacji wielokulturowej. Gra miejska jest częścią warsztatów Prawo do miasta dla wszystkich? – warsztaty.

🥣 W połowie miesiąca, 16 września, przyjdźcie do nas po pracy, o 18:00, żeby dołączyć do Święta Ashura organizowanego przez Dunaj Instytut Dialogu – Wieczór Kulturowy / Budyń Noego. Obowiązkowym elementem święta jest Budyń Noego, czyli tradycyjny turecki deser, który składa się z bardzo rożnych składników, podobnie jak ludzkość, która składa się z wielu ras, języków, wiary, tradycji.

🇺🇿 Najmłodsi również będą mieli okazję do poznania innych kultur – 12 i 19 września zapraszamy na projekt realizowany w ramach mini-grantów Centrum Wielokulturowego, czyli Warsztaty dla dzieci o sztuce i kulturze Polski i Uzbekistanu. Dzieci będą uczyły się malować uzbeckie panno naścienne. Efektem warsztatów będzie pierwsze w swoim rodzaju naścienne panno łączące ornament Uzbecki i Polski.

❤️👱🏻‍♂️🧡👳🏽‍♀️💛👱🏿‍♀️💚👧🏻💙👨🏾‍🦲💜👩🏼🤎
Przyjdźcie do nas, poznajmy się wzajemnie, bo rozmowy, spotkania, wspólne działanie są najlepszą metodą na edukację wielokulturową. Zapraszamy!

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ułatwienia dostępu
en_GBEnglish

Sign in!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)