„Polska jest kobietą z pasją” – kurs polskiego z SHOAM – podsumowanie.

Dzięki dzięki wsparciu finansowemu SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) jeszcze w marcu rozpoczęliśmy kursy języka polskiego w praktyce przeznaczone dla kobiet.

Z powodu sytuacji epidemicznej, kursy prowadzone były on line. Jednak kończące kurs ostatnie spotkanie odbędzie się „w realu” i będzie miało forme integracyjnego pikniku, na którym kursantki otrzymają dyplomy.

Uczestniczki na każdym spotkaniu poznają sylwetki wyjątkowych Polek, których zainteresowania, pasje i praca miały i mają wielki wpływ na nasze życie. Rozmawiamy o literaturze – Olga Tokarczuk, Wisława Szymborska, sztuce – Joanna Rajkowska, Olga Boznańska, muzyce – Agnieszka Osiecka, przedsiębiorczości i pielęgnacji – dr Irena Eris, filmie – Agnieszka Holland i wielu innych tematach. Na każdej lekcji kursantki mają okazję poznawać i doskonalić słownictwo związane z omawianymi tematami. Korzystamy z materiałów online, stron internetowych instytucji kultury, video, etc. Dyskutujemy, wymieniamy się kulturową wiedzą. Na grupie fejsbukowej dzielimy się wiedzą i dyskutujemy, zawsze z dużą dawką humoru.

Kurs w tej formie pozwolił poznać Polskę wielowymiarowo.

Leave a Comment

Ułatwienia dostępu
en_GBEnglish
pl_PLPolish en_GBEnglish

Sign in!

Chcę otrzymywać newsletter
(Możesz wypisać się w każdej chwili)